International Music Festival

The Enchanting Flute

 
 
MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL BOŽSKÁ FLÉTNA 2021
Program
Pátek/Friday 01.10.2021
09:00-11.00 Koncertní program pro školy (Janíkova Stodola)
14:00-17:00 Výuka hry na panovu flétnu v Sušáku Valašského muzea v přírodě
Lektor: Andreea Chira nebo Ulrich Herkenhoff nebo Stefan Stanciu/ lessons with Andreea Chira or Ulrich Herkenhoff or Stefan Stanciu in Sušák,Wallachian Open Air Museum
(nutná registrace na tel. čísle nebo mail/ registration for the lessons: +420605735794, Liselotte Rokyta or mail: info@liselotterokyta.com)

19:00 Zahajovací koncert „Božská Flétna po čtvrté!“
Benefiční koncert v Janíkově stodole Valašského muzea v přírodě/ charity concert in Janíkova Stodola, the Wallachian Open Air Museum.
Účinkují / artists: Liselotte Rokyta (CZ) a Carina Petersen (NL) - Panova flétna
Pěvecká skupina BLAženky
Festivalový orchestr
Slovem provází/ speaker: Tomáš Gross

Sobota/Saturday 02.10.2021
10:00-12:00 Výuka hry na panovu flétnu v Sušáku Valašského muzea v přírodě
Lektor: Ulrich Herkenhoff/ lessons with Ulrich Herkenhoff in Sušák, Wallachian Open Air Museum

14:30 Koncert „Panova flétna trochu jinak“
Janíkova stodola (Valašské muzeum v přírodě)/ concert in Janíkova stodola (the Wallachian Museum)
Účinkují/ artists: Andreea Chira (AT), Stefan Stanciu (FI), Carina Petersen (NL), Ulrich Herkenhoff (DE), duo Mugurel (NL)

18.00 Galakoncert „Světové melodie“
Janíkova stodola (Valašského muzea v přírodě)/ concert in Janikova stodola (the Wallachian Museum)
Účinkují / artists: Stefan Stanciu (FI), Carina Petersen (NL), Andreea Chira (AT), Liselotte Rokyta (CZ)
Camerata Janáček
Slovem provází/ speaker: Tomáš Gross

Neděli/Sunday 03.10.2021
15:00 Koncert „Barva píšťal”
Koncert v kostele Všech Svatých v Rožnově p.R. / Concert in the church Všech Svatých. Účinkují/ artists: Ulrich Herkenhoff (DE), Carina Petersen (NL), Andreea Chira (AT), Stefan Stanciu (FI), Liselotte Rokyta (CZ)
Varhaník: Jaroslav Tůma (CZ)

Vstupenky na koncerty koupíte na pokladně v budově “Sušák”
Pátek/ Friday 01.10.2021 19h. Janíkova stodola
BENEFIČNÍ KONCERT
“Božská Flétna po čtvrté!”
Účinkují:
Liselotte Rokyta (CZ) - Panova flétna
Carina Petersen (NL) - Panova flétna
Pěvecká skupina BLAženky (CZ)
Festivalový orchestr (CZ/SLO)

slovem provází Tomáš Gross

PROGRAM:

1) HORA LĂUTAREASCĂ- úprava Jan Rokyta, sólista Liselotte Rokyta
2) HALEKAČKY Z JASENNÉ- úprava Jan Rokyta sr., pěvecká skupina BLAženky
3) MICA SUITA TRANSILVANA- úprava Jan Rokyta, sólista Liselotte Rokyta
-Cântec bătrânesc
-Ardeleana
-Joc de doi
4) SUITA I.- PaCoRa
5) SUITA DE MELODII POPULARE (BORIS RUDENCO)- úprava Jan Rokyta, sólista Carina Petersen
6) SUITA II.- PaCoRa
7) VALAŠSKÉ DAREBNICE- pěvecká skupina BLAženky
8) SILVIANA- arr Jan Rokyta, sólista Liselotte Rokyta
9) SȂRBA FLĂCAILOR- arr Jan Rokyta, sólista Liselotte Rokyta a Carina Petersen

Sobota/ Saturday 02.10.2021 14.30 h Janíkova stodola
“Panova flétna trochu jinak”
Účinkují:
Andreea Chira (AT) -Panova flétna
Stefan Stanciu (FI) -Panova flétna
Carina Petersen (NL) -Panova flétna
Ulrich Herkenhoff (DE) -Panova flétna
Duo Mugurel (NL) -Panovy flétny

PROGRAM:
1) ROMANIAN IMPROVISATION FROM BANAT (doina), sólist Ulrich Herkenhoff
2) LA SIRENA- Thomas Morley (1557-1602), duo Mugurel
LA GIRANDOLA- Thomas Morley )1557-1602)
3) DANSE DE LA CHEVRE- Arthur Honegger (1892-1955), sólista Carina Petersen
4) SYRINX- Claude Debussy (1862-1918), sólist Ulrich Herkenhoff
5) SUITA DE MOLDOVA, duo Mugurel
-Hora de la Bucium
-Sârba de la Ba
-Batuta Trilisesti
6) “SEVEN MOODS” – Stefan Stanciu (1982), sólisti Andreea Chira, Stefan Stanciu, Ulrich Herkenhoff
-Delusional
-Fearful
-Stressed
-Surprised
-Silly
-Confused
-Hopeful

Sobota/ Saturday 02.10.2021 18.00 h Janíkova stodola
Galakoncert “Světové melodie”
Účinkují:

Stefan Stanciu (FI) -Panova flétna
Carina Petersen (NL) -Panova flétna
Andreea Chira (AT) -Panova flétna
Liselotte Rokyta (CZ) -Panova flétna
Camerata Janáček
(pod vedením Pavel Doležal-housle)

slovem provází Tomáš GROSS

PROGRAM:

1) ALLA HORNPIPE- Georg Friedrich Händel, Camerata Janáček
2) CONCERTO C DUR- Antonin Vivaldi, sólisti Carina Petersen, Liselotte Rokyta
3) VILLAGE 1960- Lasse Kallioniemi, sólist Stefan Stanciu, Camerata Janáček
4) SINFONIA IN D dur No. XV- J Mysliveček, Camerata Janáček
5) CONCERTO OBOE- Domenico Cimarosa, sólista Carina Petersen
6) FANTASIA- Stefan Stanciu (1982), sólisti Stefan Stanciu, Andreea Chira





Neděli/Sunday 03.10.2021 15:00 h.
Kostel Všech svatých / Church Všech svatých

“BARVA PÍŠŤAL”
Účinkují:
Ulrich Herkenhoff (DE) Panova flétna
Carina Petersen (NL) Panova flétna
Stefan Stanciu (FI) Panova flétna
Andreea Chira (AT) Panova flétna
Liselotte Rokyta (CZ) Panova flétna

Jaroslav Tůma (CZ) varhany

PROGRAM:

1) CONCERTO IN F-DUR- A. Corelli (1653-1713)/ G.B.Barbirolli (1899-1970), sólist Ulrich Herkenhoff
-Preludio
-allemanda
-sarabanda
-gavotte
-giga
2) LA FILLE AUX CHEVEUX DE LIN- Claude Debussy (1862-1918)/ arr. W. Kiechle, sólist Ulrich Herkenhoff
3) SOLO VARHANY, sólist Jaroslav Tůma
4) AVE MARIA- Serban Nichifor (1954), sólist Stefan Stanciu
5) COCKEYE’S SONG-Ennio Morricone (1928-2020), sólist Stefan Stanciu
6) AD ASTRA- Stefan Stanciu (1982), sólisti Stefan Stanciu a Andreea Chira
7) SOLO VARHANY, sólist Jaroslav Tůma
8) CȂNTEC DIN MOLDOVA- sólista Andreea Chira
9) GEAMPARALELE CA LA NUNTA- sólista Andreea Chira
10) SOLO VARHANY, sólist Jaroslav Tůma
11) HUMORESKA No. 7- Antonin Dvořak (1841-1904), sólisti Carina Petersen a Liselotte Rokyta
12) GABRIEL’S OBOE- Ennio Morricone (1928-2020), sólista Carina Petersen
13) SUITA DIN TRANSILVANIA- Constantin Arvinte (1926-2021), sólista Liselotte Rokyta

 

Follow us on Facebook The Enchanting Flute

Mail us: info@liselotterokyta.com

  

 


Webdesign Bert Romijn - Webmaster